#Wannabe

Ikviens no mums ceļā uz panākumiem un sapņiem reiz ir bijis “wannabe”. “Wannabe” grafiskais dizaineris, “wannabe” video montētājs, “wannabe” interjera dizaineris, “wannabe” dzīvesstila blogeris vai jebkas cits – līdz uzkrājam nepieciešamās zināšanas un iemaņas, lai tāds tik tiešām būtu.

Taču iemaņu iegūšana nav tik viegls process - visgrūtāk ir sākt. Uzņēmumi nemeklē “vanabijus”, uzņēmumi vēlas algot jau profesionālus un pieredzējušus nozares meistarus, pretējā gadījumā ir nepieciešami resursi mēnešiem ilgām apmācībām, kas ne vienmēr garantē uzvaru. Arī mēs, bsms, esam saskārušies ar šo dilemmu - svaru kausā jāliek vēlme komandā uzņemt jaunus, motivētus cilvēkus pret riskiem, kas saistās ar šo izvēli.

Pirms pusgada sadarbībā ar Latvijas augstskolām un koledžām uzsākām projektu #WANNABE. Tā ietvaros tiek pilnveidots mācību process ar praktiskiem uzdevumiem, nodrošināts mentorings bakalauru vai maģistra darbu izstrādē, kā arī gatavoti mācību uzdevumi, vadītas vieslekcijas un nodrošinātas prakses vietas.

Arī iekšēji uzņēmumā kā vienu no stratēģiskajiem piecgades mērķiem esam izvirzījuši darbinieku izglītību. Šis mērķis nozīmē izkāpt no komforta zonas pat pieredzējušākajiem speciālistiem komandā, jo mācīšanās ikreiz rāda lietas no citas perspektīvas, atklāj jauno, tādējādi liekot izvērtēt esošās metodes, to efektivitāti un atbilstību mūsdienu mainīgajai pasaulei. Mūsuprāt, izglītība un prakse nav salīdzināmas vienības, tās abas ir vienlīdz svarīgas, lai cilvēks sevi varētu saukt par profesionāli. Tādēļ esam iedziļinājušies mācību procesā un atbalstām praktisku pieeju zināšanu apguvei, vienlaicīgi uzsverot teorētisko zināšanu nozīmīgumu.

Aicinām projektā piedalīties ar citus - gan izglītības iestādes, gan uzņēmumus un speciālistus, gan arī pašus studentus!